Az autóban lévő zajszint az egyik leggyakoribb oka annak, hogy egy autót újra cserélünk. A zajos autó stresszt és fáradtságot okoz, a vezető és az utasok pedig úgy érzik, hogy az utazás nem túl kényelmes. Szerencsére ezen lehet változtatni.

Milyen előnyei vannak autója hangszigetelésének?

Az autó hangszigetelése egyszerű módja annak, hogy csökkentse a belső zajszintet, és élvezze a hangszórókon keresztüli zenehallgatást. A prémium autók elsősorban abban különböznek a többi autótól, hogy sokkal csendesebbek. Hogyan lehet hangszigetelni egy ilyen autót? Ezt a hatást az autó hangszigetelésével érheti el egy professzionális cégnél vagy saját maga. Ma már sokkal egyszerűbb, mert lehet vásárolni kész, öntapadó szőnyegeket, amelyeket nem kell fűteni a szerelés során. Egy zajos autó idegességet, krónikus fejfájást és fáradtságot okozhat. Emberek ezrei nem veszik észre, ezért vannak ilyen tüneteik, és ezt a gyakori, zajos autóban való utazás okozhatja. Hamarosan megtudhatja, hogyan lehet megszabadulni ettől a problémától.

Milyen hangszigetelő szőnyeget használjunk?

A bitumenes szőnyeget és a poroso filcet hagyományosan az autók hangszigetelésére használták, de számos hátrányuk van: 

Autó tetőszigetelésAutó tetőszigetelés
Autó tetőszigetelés

A bitumenes szőnyegek és poroso filcek legfontosabb hátrányai:

  • alacsony élettartam (hőmérséklet miatt letörhet)
  • rossz szag nyáron
  • alacsony csillapítási szint
  • Vízelnyelés

Az autóhoz legjobb hangszigetelő szőnyeget a jármű minden eleméhez egyedileg kell kiválasztani. Sokkal modernebb megoldás a  butilszőnyeg  és  a gumihab  . Rugalmasak és nem repedeznek, emellett védik az autót a korróziótól és hőszigetelést is biztosítanak.

Habszivacsot használnak, mert sűrű és nem szívja fel a nedvességet, ami problémát jelent a nemez párnázásnál. Nemcsak az autóiparban használják, hanem az építőiparban és az iparban is. E két anyag (szőnyeg és hab) kombinációja biztosítja a zajcsökkentés maximális hatását, ami sokkal kellemesebbé teszi az autós utazást.

A motorteret, azaz a motorháztetőt és a motortérfalat leggyakrabban úgy hangszigetelik, hogy a fémlemezre butilszőnyeget ragasztanak, majd nem éghető hangszigetelő habbal.

Hogyan lehet hangszigetelni egy autóajtót?

1. lépés

Először csavarja le az eredeti hangszórót. Ha a hangszórót egy köztes darabbal (általában műanyagból) kombináljuk, ez az elem kicserélhető MDF-ből készült köztes darabra. Ezt a műveletet általában hangszórók cseréjekor hajtják végre, de nem mindig szükséges.

2. lépés

Ezután távolítsa el a fóliát vagy habot - ezek az elemek lefedik a technológiai lyukakat. A fólia/hab eltávolítása után zsírtalanítsa a lapot oldószerrel vagy benzinnel. Ugyanakkor érdemes az ajtószerkezeteket kenni, hogy megnöveljük az élettartamukat.

3. lépés

A szőnyeget leggyakrabban nagy technológiai nyílásokon keresztül helyezik be. Használhatja a fémlemez és az üveg közötti rést is. 

4. lépés

Vágja le a hátlapot ollóval vagy késsel. A butilszőnyegnek ajtó alakúnak kell lennie.

5. lépés

A szőnyeg megfelelő ragasztásához fedje le a lapot egy speciális butil hangszigetelő szőnyeggel. A hagyományos bitumenes szőnyegeket a munka megkezdése előtt fel kell melegíteni, míg a butilszőnyegek olyan anyagok, amelyek nem igényelnek hőkezelést.

6. lépés

A szőnyeg felszerelése után az összes fennmaradó lyukat lezárjuk. Csak nagy butilszőnyegekkel lehet alapos szigetelést elérni.

Autó szigetelésAutó szigetelés

Az autóajtó hangszigetelésének utolsó szakasza a gumihab ragasztása. A habnak köszönhetően kiküszöböljük a műanyag repedések lehetőségét és csökkentjük a zajt. Gyakran butilszőnyeg maradványait ragasztják a hab elé, hogy megerősítsék az ajtókárpitot, és csak ezután kerül fel a hab a végén.